Parkiety/ Układanie parkietów/ Cyklinowanie parkietów i innych drewnianych podłóg 

Koszty cyklinowania parkietu oraz innych podłóg drewnianych zależą od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście stan podłogi. Jeżeli podłoga wymaga jedynie odświeżenia cena będzie zdecydowanie niższa, niż w przypadku podłogi, która oprócz cyklinowania wymaga również wymiany części podłogi czy też szpachlowania parkietu. Gorszy stan posadzki wymaga użycia większej liczby szlifowań oraz użycia innych papierów czy maszyn cyklinujących. Warto więc wcześniej opinię o podłodze drewnianej zlecić doświadczonemu parkieciarzowi. Z pewnością unikniecie Państwo niepotrzebnych kosztów dodatkowych, których niedoświadczony cykliniarz nie uwzględni w ogólnym rozrachunku i mimo iż może przedstawić niższą cenę to cena ta z pewnością nie będzie ceną realną i ostateczną.

   

Cena robocizny jest mocno powiązana również z tym co mamy cyklinować. Cena za cyklinowanie mozaiki lub szlifowanie parkietu jest o wiele  niższa od ceny cyklinowania desek pokrytych farbą olejną. Stan posadzki determinuje ilość cyklinowań oraz użyta technologia.  Realna i uczciwa wycena renowacji drewnianej podłogi jest niemożliwa bez ekspertyzy. Nawet najprostszy przegląd stanu technicznego parkietu zapobiega  przed przykrymi i niepotrzebnymi kosztami dla inwestora.

Tak samo jak z cyklinowaniem jest również z innymi czynnościami parkieciarskimi: lakierowaniem, woskowaniem, układaniem parkietu czy też z samym przygotowaniem podłoża pod prace. Określenie ceny przez telefon czy też ustalenie sztywnych cen jest jak czarowanie z fusów. Ceny te będą bardzo oddalone i można się spodziewać iż realne koszty będą o wiele większe.

 

W dużej mierze cena usług parkieciarskich zależy również od tego jaka chemia zostanie użyta. Zawsze można położyć tani lakier niecertyfikowanej firmy i cieszyć się tym iż koszty ułożenia parkietu były tanie. Z całą pewnością nie wyjdzie to Państwu na dobre. Przy takiej inwestycji jaką jest drewniana podłoga nie warto oszczędzać na preparatch do wykańczania i pielęgnacji. To jakiej użyjemy chemii przyczyni się do tego jak długo posłuży nam podłoga i z jaką częstotliwością będziemy musieli ją odświeżać.

W celu orientacji cenowej przedstawiamy Państwu bardzo przypuszczalne koszty. Ostateczna wycena w naszej firmie odbywa się jedynie po oględzinach stanu technicznego:

 

Cena za cyklinowanie parkietu:            od 25 zł/m2

Cena za olejowanie parkietu:                od 20 zł/m2

Cena za lakierowanie parkietu:            od 17 zł/m2

Cena za układanie parkietu:                od 25 zł/m2

Cena za cyklinowanie mozaiki:             od 27 zł/m2

 

Powyższe ceny orientacyjne są cenami robocizny i nie zawierają materiału niezbędnego do wykonywania prac. Bardzo zgubnym i często zapominanym elementem podczas renowacji podłogi jest brak uwzględniania demontażu starej podłogi, który i tak zostanie uwzględniony. W takim przypadku niedoświadczony parkieciarz może Państwa narazić na nieprzewidziane wcześniej wydatki.

Pinterest firmy AGA-PARKIETY
Twitter firmy AGA-PARKIETY

Media społecznościowe   

aga@agaparkiety.pl  parkietyaga@gmail.com

+48 606 679 629

Logo firmy AGA PARKIETY. Cyklinowanie, lakierowanie, szlifowanie parkietu
Facebook do strony AGA PARKIETY
Koszty usług parkieciarskich
Cennik usług parkieciarskich
Cena za usługi parkieciarskie